Vstupte do IT po anglicku: na Prague College

Do světa IT můžete vstoupit prostřednictvím britské vysoké školy Prague College, která na pražských Vinohradech nabízí britské studijní programy v oborech Informační technologie, Grafika, Nová média, Business & Marketing.

Na Prague College naleznete kvalitní výuku v anglickém jazyce, programy akreditované britskou organizací Edexcel, LCCI International Qualifications a MŠMT, profesionální a zkušené lektory, moderně vybavené prostory s kvalitní technikou a přátelskou a osobní atmosféru.

Jednou ze studentek je Jana Pěkníková, která studuje program interaktivní média druhým rokem. Ve svém životě toho už však stihla dost. Po absolvování ekologického gymnázia odjela na dva roky do Paříže. Potom byla tři roky v Mexiku.

„Je ale pravda, že jsem dlouho nevěděla, co to počítač vlastně je,“ připouští. „Používala jsem ho jenom na odesílání mailů, a tím to skončilo,“ směje se.

Už v Mexiku, kde působila mimo jiné také v reklamní agentuře, ale zjistila, co všechno informační technologie nabízejí. „Úplně mne to nadchlo!“ vzpomíná na první okamžiky, když se do toho trochu víc dostala.

Pohybovala se v té době doslova mezi dvěma světy: světem reálným a světem virtuálním. Tuto zkušenost ještě násobil její velmi speciální zájem o hudbu: v Mexiku dokonce nějaký čas působila jako vyhledávaný DJ.

Teprve po návratu do Prahy – mezitím otěhotněla a přivedla na svět krásného chlapce – si uvědomila, že jí to zajímá více. Než to ale všechno zpracovala, zkusila si ještě rok práci letušky u ČSA. „Dobrá zkušenost, ale už bych to nechtěla zažít znovu,“ poznamenává se smutkem v očích.

Jana ale není člověk, který podléhá velkým chmurám. Je veselá a místy až nakažlivě optimistická. A právě s vervou, jež jí je vlastní, se vrhla i do IT. Na Prague College navíc zjistila, co všechno to skutečně obnáší. „Po nocích jsem do toho pronikala jako džunglí,“ říká vášnivě.

Setkat se s Janou není snadné. Jana je totiž velmi vytížená mladá žena: vytváří webové stránky, stříhá filmy, ve škole pracuje ve zvuku i v animaci. „Rozhodující je pro mne kreativita,“ říká. „A té se nám dostává opravdu v hojné míře,“ dodává.

Řečí o absenci žen v IT si moc nevšímá. „Je to asi individuální, a potom, já se už od dětství věnovala věcem, které bývají obvykle spojovány s muži,“ brání se zobecňování.

A co by jiným ženám vzkázala? „Ať se zajímají o co chtějí. Myslím, že není nutné nikoho přesvědčovat. Asi by se toho ale neměly bát, to rozhodně,“ míní a své přesvědčení doprovází rychlou gestikulací.

Své perspektivy vidí reálně: dokončí školu a bude vydělávat peníze. IT je pro ni příležitost, jak k tomu najít ty správné nástroje.

Programy na Prague College

Higher National Diploma – HND
Dvouletý britský univerzitní program vyššího vzdělání, nabízející pokračování ve studiu a získání bakalářského titulu.

Bakalářský titul – BA (Hons)
Navazující program pro absolventy HND programů. Student nastupuje do závěrečného ročníku britského bakalářského programu. Možnost studia v Praze na Prague College nebo na univerzitách ve Velké Británii.

BA (Hons) International Business Management
Nový studijní program navržen na základě potřeb zaměstnavatelů. Tento program je prvním a jediným v této oblasti, který se v ČR vyučuje v anglickém jazyce.

International Business
Pomaturitní studijní program nabízející praktické vzdělání v oblasti obchodu a managementu.
Certificate (9 měsíců) – Diploma – Higher Diploma (18 měsíců).

Professional Diploma
Program je vytvořen pro profesionály v oboru a je zaměřen na získání a prohloubení profesní kvalifikace (6 měsíců).

Přípravný rok – Access year
Roční program, během něhož studenti získají základní znalosti a dovednosti z oblasti obchodu, zdokonalují se v anglickém jazyce a zároveň se připravují na další studium.

Přípravný semestr ke studiu designu – Access semester to Design
Tříměsíční program, který uvede studenty do oblasti grafického designu a nových médií. Výuka je zaměřena na rozvoj technických i praktických schopností, na výrobu vlastního portfolia a na potřebnou angličtinu v oboru.

Na Prague College Vám rádi poskytnou bližší informace při osobní schůzce se studijním poradcem.

Prague College
Polská 10
120 00 Praha 2-Vinohrady
tel.: 222 722 544-5
fax: 222 718 813
info@praguecollege.cz
www.praguecollege.cz